ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়া বঁটা ২০২১ মেজৰ ধ্যান চান্দ খেলৰত্ন বঁটা অৰ্জুন বঁটা দ্ৰোণাচাৰ্য বঁটা মৌলানা আবুল কালাম আজাদ ( MAKA ) ট্ৰফী ৰাষ্ট্ৰীয় খেল প্ৰোতসাহন পুৰস্কাৰ

মেজৰ ধ্যান চান্দ খেলৰত্ন বঁটা ২০২১ ৰ বিজয়ী সকল: 

Major Dhyan Chand Khel Ratna Award Winners 2021

1. Neeraj Chopra - Athletics

2. Ravi Kumar Dahiya - Wrestling

3. Lovlina Borgohain - Boxing

4. PR Sreejesh - Hockey

5. Avani Lekhara - Para Shooting

6. Sumit Antil - Para Athletics

7. Pramod Bhagat - Para Badminton

8. Krishna Nagar - Para Badminton

9. Manish Narwal - Para Shooting

10. Mithali Raj - Cricket

11. Sunil Chetri - Football

12. Manpreet Singh - Hockey

ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰত ভাৰতৰ সৰ্বোচ্চ সন্মান মেজৰ ধ্যানচান্দ খেলৰত্ন বঁ‌টাৰে সন্মানীত প্ৰথম গৰাকী অসমীয়া লাভলীনা বৰগোহাঁ‌ইলৈ আন্তৰিক অভিনন্দন জনাইছোঁ।



মেজৰ ধ্যান চান্দ খেলৰত্ন বঁটা ২০২১ ৰ  আজীৱন বিজয়ী সকল: 

Major Dhyan Chand Khel Ratna Award Lifetime Winners 2021

1. Lekha K.C. - Boxing

2. Abhijeet Kunte - Chess

3. Davinder Singh Garcha - Hockey

4. Vikas Kumar - Kabaddi 

5. Sajjan Singh - Wrestling

অৰ্জুন বঁটা ২০২১ ৰ বিজয়ী সকল: 

Arjuna Awards Winners 2021:

1. Arpinder Singh - Athletics

2. Simranjit Kaur - Boxing

3. Shikhar Dhawan - Cricket

4. Bhavani Devi Chandalavada Anandha Sundhararaman - Fencing

5. Monika - Hockey

6. Vandana Katariya - Hockey

7. Sandeep Narwal - Kabaddi

8. Himani Uttam Parab - Mallakhamb

9. Abhishek Verma - Shooting

10. Ankita Raina - Tennis

11. Deepak Punia - Wrestling

12. Dilpreet Singh - Hockey

13. Harman Preet Singh - Hockey

14. Rupinder Pal Singh - Hockey

15. Surender Kumar - Hockey

16. Amit Rohidas - Hockey

17. Birendra Lakra - Hockey

18. Sumit - Hockey

19. Nilakanta Sharma - Hockey

20. Hardik Singh - Hockey

21. Vivek Sagar Prasad - Hockey

22. Gurjant Singh - Hockey

23. Mandeep Singh - Hockey

24. Shamsher Singh - Hockey

25. Lalit Kumar Upadhyay - Hockey

26. Varun Kumar - Hockey

27. Simranjeet Singh - Hockey

28. Yogesh Kathuniya - Para Athletics

29. Nishad Kumar - Para Athletics

30. Praveen Kumar - Para Athletics

31. Suhash Yathiraj - Para Badminton

32. Singhraj Adhana - Para Shooting

33. Bhavina Patel - Para Table Tennis

34. Harvinder Singh - Para Archery

35. Sharad Kumar - Para Athletics

দ্ৰোণাচাৰ্য বঁটা ২০২১ ৰ বিজয়ী সকল:

Dronacharya Awards Winners 2021:

1. Radhakrishnan Nair P - Para Athletics

2. Sandhya Gurung - Boxing

3. Pritam Siwach - Hockey

4. Jai Prakash Nautiyal - Para Shooting

5. Subramaniam Raman - Table Tennis

দ্ৰোণাচাৰ্য বঁটা ২০২১ ৰ আজীৱন বিজয়ী সকল:

Dronacharya Awards Lifetime Winners 2021:

1. T.P. Ouseph - Athletics

2. Sarkar Talwar - Cricket

3. Sarpal Singh - Hockey

4. Ashan Kumar - Kabaddi

5. Tapan Kumar Panigrahi - Swimming

মৌলানা আবুল কালাম আজাদ ( MAKA ) ট্ৰফী ২০২১

Maulana Abul Kalam Azad Trophy 2021

পাঞ্জাব বিশ্ববিদ্যালয় : চণ্ডীগড়
Panjab University : Chandigarh

ৰাষ্ট্ৰীয় খেল প্ৰোতসাহন পুৰস্কাৰ ২০২১

Rashtriya Khel Protsahan Puruskar 2021

Category

Entity recommended for Rashtriya Khel Protsahan Puraskar 2021

Identification and Nurturing of Budding and Young Talent

Manav Rachna Educational Institution

Encouragement to sports through Corporate Social Responsibility

Indian Oil Corporation Limited

 

Post a Comment

0 Comments